Kursy, szkolenia, warszataty

CREATIVITY prowadzi szeroki zakres szkoleń w postaci kursów regularnych oraz warsztatów tematycznych. W naszej ofercie pojawiają się zagadnienia dotyczące projektowania conceptów oraz wykonywania ilustracji do gier komputerowych, animacji czy filmów, digital paintingu, grafiki wektorowej, modelowania 3D różnego rodzaju, wizualizacji architektury i wnętrz, rysunku i malarstwa tradycyjnego, przygotowania pod  kątem studiów - m.in. Architektury, ASP czy PJATK. Nieustannie poszerzamy wachlarz naszych kursów i doskonalimy program. Organizujemy również większe projekty, wykraczające poza zakres standardowych zajęć, kończące się np. realizacją i możliwością zdobycia doświadczenia zawodowego.

NOWE ZAPISY

AKTUALNIE TRWAJĄ: SEZON 5 OD 6 MAJA ORAZ KURSY WAKACYJNE 2019
KOLEJNE: KURSY OD WRZEŚNIA 2019

Zostaw nam swój e-mail, a poinformujemy Cię o najbliższym naborze na nowe kursy i warsztaty.
Jeśli chcesz otrzymywać regularne informacje możesz też zapisać się na newsletter.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Creativity w celu uzyskania wybranych informacji drogą elektroniczną.

WYBIERZ:

Zapisy na ten termin już ruszyły.
Odwiedź zakładkę SZKOLENIA aby dowiedzieć się więcej lub ZAPISZ SIĘ.
Zapisy na ten termin już ruszyły.
Odwiedź zakładkę WAKACJE 2019 aby dowiedzieć się więcej lub ZAPISZ SIĘ.

Chcę regularnie otrzymywać informacje o kolejnych szkoleniach.

Unikalny system zajęć, dzięki któremu idealnie dobierzesz kurs do swoich potrzeb!

JAK TO DZIAŁA?

Rok w Creativity trwa 10 miesięcy (od września do czerwca) i podzielony jest na 5 sezonów. Każdy sezon trwa 7 tygodni.

Zapisujesz się na cały rok, lecz z każdym sezonem możesz modyfikować liczbę i rodzaje swoich szkoleń tak, aby w pełni rozwijać się w wybranym przez Ciebie kierunku.
Po każdym sezonie możesz też zgłosić rezygnację.
W każdym sezonie znajdziesz nowe atrakcyjne propozycje zajęć dla siebie.

Wybierz jeden typ szkolenia aby uczestniczyć w zajęciach raz w tygodniu lub kilka i skorzystaj z atrakcyjnych zniżek.
Masz problem z regularnym dojazdem? Może zainteresują Cię zajęcia tematyczne?
Poszukujesz intensywnego rozwoju i praktycznego doświadczenia? Może więc game art projekt?

Jednym słowem - na pewno znajdziesz coś dla siebie!

W ramach zapisu i płatności za szkolenie masz prawo do:

  • uczestnictwa w szkoleniu w kameralnej grupie
  • otrzymania materiałów dydaktycznych
  • korzystania z zajęć odrobieniowych i dodatkowych
  • korzystania z pracowni w godzinach jej otwarcia
  • dołączenia do grupy kursantów Creativity na Facebooku,
    na której przekazywane są dodatkowe materiały i korekty
DLA KOGO?

Uczymy zarówno osoby od podstaw, jak i zaawansowanych rysowników w szerokim przedziale wiekowym.
Dla młodszych przeznaczony jest specjalny kurs - rysunek do gier i filmów dla młodzieży. Pozostałe kursy prowadzone są przede wszystkim z myślą o licealistach, studentach i osobach pracujących.

KURS PRZYGOTOWAWCZY - jest obowiązkowy dla wszystkich osób, które chciałyby uczestniczyć w pozostałych zajęciach z naszej oferty (poza kursem dla młodzieży)
i nie uczęszczały wcześniej do naszej pracowni lub nie otrzymały przygotowania na innych kursach, w postaci podstaw perspektywy, światłocienia, anatomii i kompozycji.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Poniżej znajdziesz opis poszczególnych zajęć oraz ich harmonogram. Aby zapisać się na zajęcia wypełnij formularz zapisowy na naszej stronie internetowej w zakładce ZAPISY.
W cenniku znajdziesz kalkulator szkoleń, który pomoże Ci obliczyć zniżki i raty.

6 MAJA - 23 CZERWCA 2019
kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

KURS PRZYGOTOWAWCZY - WSTĘP DO WSZYSTKIEGO (OBOWIĄZKOWY)

Stawiasz pierwsze kroki w rysunku lub jesteś samoukiem i nigdy nie miałeś okazji dobrze poznać jego podstaw? Obowiązkowy kurs wstępny dla wszystkich osób, które chcą uczestniczyć w pozostałych zajęciach (poza rysunkiem do gier i filmów dla młodzieży), zarówno odręcznych jak i komputerowych, a nie uczęszczali wcześniej do naszej pracowni i nie posiadają uporządkowanej wiedzy na temat podstaw rysunkowych. Wiedza przekazywana na nim jest niezbędna dla dalszego rozwoju.

Na kursie nauczysz się m.in. podstaw perspektywy, konstrukcji rysunkowej, światłocienia, proporcji ludzkich oraz kompozycji.

WIEK - DOROŚLI I MŁODZIEŻ 15+
WYMAGANIA - BRAK
MATERIAŁY:

Na zajęcia zabierz ze sobą kartki B2 (50x70), ołówki, gumkę. Polecamy również prowadzenie szkicownika. Jeśli nie posiadasz swoich przyborów możesz zakupić u nas tzw. STARTER - ofertę znajdziesz w mailu zapisowym.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

RYSUNEK OGÓLNY - KONTYNUACJA KURSU PRZYGOTOWAWCZEGO

Rysunek odręczny - podstawa dla wszystkich twórczych dziedzin. Wymagany na studia architektoniczne czy artystyczne, poszukiwany wśród grafików oraz concept artystów, tworzących dla gier i filmów. Na kursie nauczysz się swobodnego kreowania przestrzeni oraz użycia geometrii w rysunku przy różnorodnej tematyce. Poznasz zasady kompozycji, nowe techniki rysunkowo-malarskie i zdobędziesz umiejętność szybkiego szkicowania. Kurs przeznaczony jest dla osób chcących rozwijać się w kierunku architektury, hobbystów lub też osób pragnących tworzyć concept arty, którym brakuje swobody w rysunku odręcznym. Jest on wymagany przed przystąpieniem do kursu architektura lub concept art w wymiarze minimum jednego sezonu.

WIEK - DOROŚLI I MŁODZIEŻ 15+
WYMAGANIA - KURS PRZYGOTOWAWCZY (1 sezon)
MATERIAŁY:

Na zajęcia zabierz ze sobą kartki B2 (50x70), ołówki, gumkę. Z czasem prowadzący może poprosić o materiały do innych technik. Zalecamy również prowadzenie szkicownika. Jeśli nie posiadasz swoich przyborów możesz zakupić u nas tzw. STARTER - ofertę znajdziesz w mailu zapisowym.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

ARCHITEKTURA - PRZYGOTOWANIE DO EGZAMINÓW

Kurs architektura to specjalne zajęcia dla osób chcących przystąpić do egzaminu na architekturę, na którym uczestnicy skupią się na poznaniu zadań egzaminacyjnych i odpowiednim do nich przygotowaniu rysunkowym oraz merytorycznym. Poznają historię architektury starej i współczesnej, twórczość wpływowych architektów oraz designerów. W ramach szkolenia przewidywane są również wyjścia na wystawy i ich wspólne omówienie z Prowadzącym. Przeznaczone są one dla osób umiejących już rysować lub zdających w bieżącym roku na studia architektoniczne. Dla osób mniej zaawansowanych przeznaczone są zajęcia rysunku ogólnego.

WIEK - MŁODZIEŻ 15+
WYMAGANIA - KURS PRZYGOTOWAWCZY (1 sezon) i RYSUNEK OGÓLNY (min. 1 sezon)
SPRZĘT:

Na zajęcia zabierz ze sobą kartki B2 (50x70), ołówki, gumkę. Z czasem prowadzący może poprosić o materiały do innych technik.  Zalecamy również prowadzenie szkicownika. Jeśli nie posiadasz swoich przyborów możesz zakupić u nas tzw. STARTER - ofertę znajdziesz w mailu zapisowym.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

RYSUNEK DO GIER I FILMÓW DLA MŁODZIEŻY

Zajęcia stworzone z myślą o osobach w wieku 10 -  15 lat, które chcą nauczyć się rysunku, lubią książki, gry i filmy. Na naszych zajęciach poznają podstawy rysunku odręcznego przy tematach związanych z tworzeniem bohaterów, rysowaniem ulubionych postaci czy fantastycznych miejsc i rekwizytów. To doskonały sposób, aby nie zniechęcić się na początku drogi artystycznej lub w przyjemny, aktywny sposób spędzić czas po szkole. Zajęcia prowadzone są przez młode osoby, które tak samo, już od wczesnych lat, były zafascynowane takim rysunkiem i pragną zarazić młodzież swoją pasją. Zajęcia mają charakter poziomu otwartego i nie wymagają wcześniejszego uczestnictwa w kursie przygotowawczym.

ZAJĘCIA TE CIESZYŁY SIĘ OGROMNYM ZAINTERESOWANIEM W WAKACJE (od 2 lat) ORAZ ZADOWOLENIEM NASZYCH MŁODYCH KURSANTÓW, O CZYM ŚWIADCZY WIELE OSÓB PRZEDŁUŻAJĄCYCH KURS NA KOLEJNE TYGODNIE!

Zajęcia te są krótsze od pozostałych i trwają 3h.

WIEK - 10-15 lat
WYMAGANIA - BRAK
MATERIAŁY:

Na zajęcia zabierz ze sobą kartki B2 (50x70), ołówki, gumkę. Jeśli nie posiadasz swoich przyborów możesz zakupić u nas tzw. STARTER - ofertę znajdziesz w mailu zapisowym.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

CONCEPT ART ODRĘCZNY

Koncepty to projekty postaci, środowisk oraz wszelkich niezbędnych elementów do gier i filmów. Na naszych zajęciach zdobędziesz umiejętności rysunkowe i praktyczne do ich tworzenia. Kurs prowadzony jest w technikach odręcznych, które, jak potwierdza Magda Kusowska (Star Wars, Gra o Tron), są wielce cenione za granicą przy takich produkcjach. Nauczymy Cię jak projektować interesujące postaci lub wykonać poprawny koncept środowiska, tak aby był atrakcyjny, czytelny i przydatny w procesie produkcji gry bądź filmu. Zajęcia przeznaczone są dla osób zainteresowanych w przyszłości taką praca i chcących podnieś umiejętności rysunkowe, jednak są też doskonałą propozycją dla hobbystów.

WIEK - DOROŚLI I MŁODZIEŻ 15+
WYMAGANIA - KURS PRZYGOTOWAWCZY (1 sezon) I RYSUNEK OGÓLNY (min. 1 sezon)
MATERIAŁY:

Na zajęcia zabierz ze sobą kartki B2 (50x70), ołówki, gumkę. Zalecamy również prowadzenie szkicownika. Jeśli nie posiadasz swoich przyborów możesz zakupić u nas tzw. STARTER - ofertę znajdziesz w mailu zapisowym.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

DIGITAL PAINTING - MALARSTWO CYFROWE

Digital Painting czyli malowanie na komputerze przy użyciu tabletu graficznego. Posiada wiele styli, technik i możliwości. Uczymy jej od zera oraz prowadzimy zajęcia dla osób średnio- i zaawansowanych. Na zajęciach przerabiane są tematy dotyczące concept artu - projektowania postaci i środowisk oraz zajęcia techniczne z obsługi programu, technik malowania, kolorów, światła czy kompozycji, z dużym naciskiem na indywidualne podejście do kursanta i jego potrzeb. Jeśli nie wiesz jak zacząć, a zawsze chciałeś spróbować digital paintingu lub potrzebujesz uporządkowanej wiedzy i podniesienia swoich umiejętności przez doświadczone osoby - to kurs dla Ciebie.

Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z malarstwem cyfrowym lub Twoja praktyka w tym zakresie nie jest duża zacznij od wybrania kursu podstawowego.

WIEK - DOROŚLI I MŁODZIEŻ 12+
WYMAGANIA - KURS PRZYGOTOWAWCZY (1 sezon)
SPRZĘT:

Zajęcia prowadzone są na własnym sprzęcie. Aby uczestniczyć w kursie musisz posiadać laptop oraz tablet graficzny. Posiadamy kilka sztuk tabletów graficznych do wypożyczenia w czasie zajęć (50 zł/sezon), jednak potrzebę taką trzeba zgłosić wcześniej w formularzu zapisowym lub mailowo. Na laptopie zainstaluj oprogramowanie graficzne - najlepiej Adobe Photoshop CC, CS6 lub CS5. Creativity nie ponosi odpowiedzialności za legalność oprogramowania Uczestników zajęć.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

GAME ART PROJEKT

Zajęcia zaawansowane z concept artu oraz digital paintingu. Są to specjalne zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy skupiają się na projektowaniu dla gier oraz filmów przy symulacji prawdziwego zadania. W oparciu o nasze doświadczenia ze współpracy przy tworzeniu conceptów do reklam oraz filmów, a także znając wymagania branżowe dotyczące gier nauczymy jak tworzyć prace użyteczne, które pozwolą Ci rozwinąć się nie tylko hobbystycznie, ale też zawodowo i stworzyć własne portfolio.

CREATIVITY zrealizowało już projekty "Osadnicy" (2015), "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń" (2014, zrealizowana gra planszowa RPG), "Hyperion" (2017) oraz "Meekhan" (2018).

WIEK - DOROŚLI I MŁODZIEŻ 14+
WYMAGANIA - RYSUNEK ODRĘCZNY ORAZ PODSTAWY DIGITAL PAINTINGU
SPRZĘT:

Zajęcia prowadzone są na własnym sprzęcie. Aby uczestniczyć w kursie musisz posiadać laptop oraz tablet graficzny. Posiadamy kilka sztuk tabletów graficznych do wypożyczenia w czasie zajęć (50 zł/sezon), jednak potrzebę taką trzeba zgłosić wcześniej w formularzu zapisowym lub mailowo. Na laptopie zainstaluj oprogramowanie graficzne - najlepiej Adobe Photoshop CC, CS6 lub CS5. Creativity nie ponosi odpowiedzialności za legalność oprogramowania Uczestników zajęć.

kurs digital painting
kurs digital painting
kurs digital painting

ZBRUSH - MODELOWANIE 3D

ZBrush to profesjonalny program do rzeźbienia w trójwymiarowej przestrzeni cyfrowej przy użyciu tabletu graficznego. Używany jest przede wszystkim do modelowania postaci - zarówno ludzi jak i stworzeń a także elementów otoczenia. Odpowiednio przygotowane w nim modele mogą być wykorzystane w grach, animacjach filmowych, druku figurek 3D oraz renderach do plakatów, ilustracji, czy też conceptów. Jeśli marzysz o pracy rzeźbiarza 3D, albo chcesz być w stanie urzeczywistnić i zobaczyć swoje pomysły w cyfrowym świecie to kurs dla Ciebie. Zajęcia prowadzone są na dwóch poziomach zaawansowania - od podstaw, dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym programem, lub też uczyły się go na własną rękę i potrzebują usystematyzowanej wiedzy oraz dla osób średniozaawansowanych. Koniecznie weź ze sobą notatnik i coś do pisania!

WIEK - DOROŚLI I MŁODZIEŻ 14+
WYMAGANIA - BRAK
SPRZĘT:

Zajęcia prowadzone są na własnym sprzęcie. Aby uczestniczyć w kursie musisz posiadać laptop oraz tablet graficzny. Posiadamy kilka sztuk tabletów graficznych do wypożyczenia w czasie zajęć (50 zł/sezon), jednak potrzebę taką trzeba zgłosić wcześniej w formularzu zapisowym lub mailowo. Na laptopie zainstaluj oprogramowanie Pixologic ZBrush. Zalecana wersja  2018, 4R8, 4R7 lub 4R6. Creativity nie ponosi odpowiedzialności za legalność oprogramowania Uczestników zajęć.

Dlaczego warto nas wybrać?

Przekonaj się, że CREATIVITY to miejsce dla Ciebie!
BOGATA TEMATYKA

W naszej ofercie znajdziesz kursy rysunku odręcznego i cyfrowego, a także modelowania 3D.

SZYBKIE POSTĘPY

Dzięki naszemu doświadczeniu w nauczaniu rysunku i sprawdzonemu przez lata programowi.

LOKALIZACJA

Pracownia mieści się blisko centrum Warszawy. Z Dworca Centralnego dotrzesz w 15 min, z Metra Politechnika w 10 min.

PRACOWNIA

W naszej kuchni napijesz się kawy i zjesz w miłym towarzystwie, a po zajęciach pospacerujesz w pobliskim parku.

BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Nasze kursy trwają po 7 tygodni. Po każdym cyklu masz możliwość rezygnacji.

KREATYWNI LUDZIE

Pracownia na Filtrowej to miejsce, gdzie spotykają się graficy, artyści, architekci, fani gier i filmów by wspólnie tworzyć.