[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

 

Każdy pasjonat gier, filmów i książek marzy o tym, by stworzyć swój własny, fantastyczny świat. W 2015 roku zebrała się grupka takich ludzi i powstał projekt „Osadnicy”, koordynowany wówczas przez Michała Sztukę, którego jeden z owoców widać powyżej – concept arty miasteczka, portu, otaczających ich budowli oraz wnętrz. Krótko potem powstało Creativity. W te wakacje, również zespołową pracą Creativity, stworzyło pełny layout  i ilustracje do gry „Gościniec, poprzez czas i przestrzeń”, która został wydana i doceniona na targach gier w Essen.

Teraz, po 2 latach, wracamy do naszego pierwotnego pomysłu i… idziemy krok dalej!

Projekt HYPERION, inspirowany tekstem Dana Simmonsa, to futurystyczne miasto w postapokaliptycznym świecie. Jak będzie wyglądało ogarnięte wojną? A może zacznie już swoją odbudowę na gruzach dawnej metropolii? To zależy od Ciebie! Skupimy się na stworzeniu conceptu całego miasteczka i jego obiektów, ale też postaci. Uczestnicy będą mogli wybrać czy wolą pracować w zespole environment  czy character design. A może w obu? Concepty nie będą wykonywane tylko odręcznie. Celem jest żeby każdy uczestnik zakończył projekt z planszami i szkicami concepcyjnymi zarówno odręcznymi, jak i ilustracją wykonaną cyfrowo. W projekt będzie zaangażowanych kilku prowadzących, aby każdemu poświęcić wystarczającą ilość uwagi. Domyślne zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, ale pojawią się również dodatkowe zajęcia doszkalające tylko dla uczestników projektu, skupione na aspektach rysunku odręcznego oraz cyfrowego potrzebnych do pracy w danym momencie oraz dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Jest to okazja do pracy zespołowej, takiej, jaka ma miejsce potem w pracy zawodowej oraz do wykonania profesjonalnych conceptów i ilustracji do portfolio, ale przede wszystkim do spotkania z równie zakręconymi ludźmi i wspólnego tworzenia.

KIEDY? | sobota 14.00-20.00, główny termin zajęć
ILE? | od 8 kwietnia do 24 czerwca 2017, 11 tygodni
GDZIE? | ul. Filtrowa 63/42a, Warszawa
CENA? | 500 zł dla osób z Creativity, Kontrastowni lub Domina |700 zł dla osób z zewnątrz
w cenę wliczone są 6-godzinne spotkania sobotnie oraz 8 dodatkowych szkoleń

 

Całość projektu zostanie zakończona wystawą oraz uroczystym wernisażem. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w projekcie. 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

 

wybrane PRACE Z PROJEKTU „OSADNICY” z 2015 roku

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Simple_Masonry_Widget”][/siteorigin_widget]